Kam s dětmi v Praze? Vyrazte na průzkum Prahy s průvodcem
Kvízy, úkoly a strašidelné historky. Naše procházky Prahou budou Vaše děti bavit ;-)

A co se vlastně na prohlídce Prahy bude dít?

Program našich zážitkových procházek je uzpůsoben pro děti mladšího školního věku, tedy asi tak od 6 do 13 let.
Ty se mohou aktivně zapojit do prohlídky a zkusit zodpovědět různé kvízy a hádanky, za což si vyslouží odměnu.
Menší děti se zabaví hledáním domovních znamení a i dospělí zaručeně uslyší zajímavosti, které nejspíš vůbec netušili.

Cestou se děti dozvědí nejen o tom, jaké legendy se o navštívených místech vyprávějí, ale také to, že i skutečná historie může být docela strašidelná. 

Jak dlouho to bude trvat?

Všechny naše netradiční procházky Prahou trvají asi hodinu a tři čtvrtě, což zvládnou i případní mladší sourozenci, a počet osob ve skupině obvykle nepřesáhne dvacet. Vše je možné absolvovat i s kočárkem a procházky jsou tak vhodné pro celé rodiny, které hledají zábavný a přitom smysluplný program pro děti v Praze.

Praha je velká a tak pokud se Vám bude jedna procházka líbit, můžete příště přijít zase na jinou - to by nás potěšilo ze všeho nejvíce :)

Kolik to bude stát?

Vstupné je 190 Kč pro dospělé, 110 Kč pro studenty a důchodce a 70 Kč pro děti.

Dětských prohlídek máme celkem pět:

Tajemné průchody a legendy Starého Města, Nový Svět a Hradčany plné pověstí, Bájný Vyšehrad a jeho tajemství, Hledej zlato na Pražském hradě, Karlův most s bojovkou a Uličky a zahrady Malé Strany.

Když se vám procházky Prahou zalíbí, můžete sbírat nálepky do připravené soutěžní karty. 

Za pět nálepek potom získáte šestou procházku zdarma


Odkud skočil Šemík s Horymírem? Kde se vzal a k čemu sloužil tajemný Čertův sloup? Kde se podle pověsti nachází veliká jeskyně s rytíři?

Dnes je těžké uvěřit, že Pražský hrad opravdu býval pevností s hradbami. Pojďme se projít podvečerním areálem, třeba potkáme nějaká místní strašidla a najdeme zlato!

Byl Karlův most opravdu postaven z vajec? Dozvíte se to na naší procházce, kde si v rodinných týmech zahrajete i malou bojovku

Pojďte společně objevovat kvetoucí zahrady, tajemná zákoutí úzkých uliček i pražské Benátky. Tak co, chce se Vám na Malou Stranu? :-)