Náš příběh

Jak vznikla PRAHA, jak ji neznáte

Jsme certifikované průvodkyně Prahou s bohatou praxí a naším denním chlebem jsou za normálních okolností prohlídky s anglicky a španělsky hovořícími turisty.

Na jaře 2020 se mnoha lidem obrátil život naruby kvůli koronavirové epidemii. Průvodci Prahou nebyli samozřejmě výjimkou.

Když jsme se trochu vzpamatovaly z prvotního šoku a pochopily jsme, že naše obvyklá klientela asi hned tak nedorazí, rozhodly jsme se zkusit něco trochu jiného, pro nás nového. Totiž nabídnout komentované procházky Prahou českým klientům a mezi nimi zejména rodinám, které hledají zábavný a zároveň poučný program pro děti. Praha je teď bez davů turistů mimořádně půvabná, tak jsme si řekly, že by byla škoda toho nevyužít.

V polovině června 2020, po několika prvních týdnech fungování našeho projektu PRAHA, jak ji neznáte, musíme říct, že máme opravdu velkou radost z toho, že mezi místními je poměrně velký zájem o poznávání naší historie a některé procházky zaznamenaly nečekaný úspěch. 

Děkujeme mockrát za přízeň a těšíme se na Vás na některé z našich procházek starou Prahou!

Bc. Andrea Zimová

Andreu zlákalo pracovat jako průvodkyně skoro hned po otevření hranic v 90. letech. A asi je v tom dobrá, protože u toho už zůstala. Složila všechny zkoušky, které u nás průvodce může složit,                 a nedávno navíc vystudovala religionistiku. Zajímá se o geocaching    a o historii Vyšehradu a Podskalí, kde také bydlí.

Bc. Markéta Lášková Žižková

Markéta původně průvodcování zamýšlela jako brigádu, ale profese průvodkyně se jí tolik zalíbila, že se pro ni stala nejen koníčkem,      ale i prací na plný úvazek. Kromě všemožných zkoušek včetně zkoušky průvodce Židovského muzea v Praze má také diplom z dějin umění. Ráda fotí a je autorkou většiny fotografií na tomto webu.

Chcete nás kontaktovat?