Náš příběh

Jak vznikla PRAHA, jak ji neznáte

Jsme dvě kolegyně a zároveň rodinný tandem - maminka s dcerou. Obě jsme už mnoho let certifikované průvodkyně Prahou s bohatou praxí a naším denním chlebem jsou za normálních okolností prohlídky s anglicky a španělsky hovořícími turisty.

Na jaře 2020 se mnoha lidem obrátil život naruby kvůli koronavirové epidemii. Průvodci Prahou nebyli samozřejmě výjimkou.

Když jsme se vzpamatovaly z prvotního šoku a pochopily jsme, že naše obvyklá klientela asi hned tak nedorazí, rozhodly jsme se zkusit něco trochu jiného, pro nás nového. Totiž nabídnout komentované procházky Prahou českým klientům a mezi nimi zejména rodinám, které hledají zábavný a zároveň poučný program pro děti. 

Máme opravdu velkou radost z toho, že jak Češi, tak i Moravané a dokonce i Pražané mají zájem o poznávání naší historie a chtějí si prohlédnout Prahu s průvodcem.

Děkujeme mockrát za přízeň a těšíme se na Vás na některé z našich procházek starou Prahou!

Bc. Andrea Zimová

Andreu zlákalo pracovat jako průvodkyně skoro hned po otevření hranic v 90. letech. A asi je v tom dobrá, protože u toho už zůstala. Složila všechny zkoušky, které u nás průvodce může složit,                 a nedávno navíc vystudovala religionistiku. Zajímá se o geocaching a o historii Vyšehradu a Podskalí, kde také bydlí.

Bc. Markéta Lášková Žižková

Markéta původně průvodcování zamýšlela jako brigádu, ale profese průvodkyně se jí tolik zalíbila, že se pro ni stala nejen koníčkem,      ale i prací na plný úvazek. Kromě všemožných zkoušek včetně zkoušky průvodce Židovského muzea v Praze má také diplom z dějin umění. Ráda fotí a je autorkou většiny fotografií na tomto webu.

Chcete nás kontaktovat?